Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 20.05.2024 - 15:40


Projekt RONJA

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 16 < 1...45678910...16 >
Author Message
peregrin
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 23.09.2003 - 23:46 #3801
Basic


Joined: Jún 14, 2003
Posts: 31

Na to aby si vobec videl ci ti ta RX/TX (na AUI interface) kontrolna dioda blikne musis posielat ping s nejakym velkym packetsize (ping -t -l packetsize host, linux> ping -s packetsize host). Pokial neposielas ziadne pakety a mas dobre voci sebe nasmerovane TX->RX tak RX ledka na AUI nesmie svietit (ani TX), pokial tomu tak nieje mas niekde bug. To ze ci mas opticke spojenie TX->RX snad ok testnes este aj tak ze ked medzi ten TX->RX vysielac prijimac strcis ruku a na cvilu tak zaclonis svetlo RX dioda na AUI sa rozsvieti a ked das ruku zase prec musi zase zhasnut. Ta vysielacia TX AUTOLED musi po cely cas svietit, ked vysiela tak sa len velmi malo meni intenzita toho svet. luca, co ale nemas sancu zbadat (take dobre oci nemas), takze sa zda ze v podstate stale svieti naplno. Dalej by som este skontroloval kontrojne body ci su ok. A testovat by som to testoval najskor bez optickeho RX,TX modulu aby si zistil ci vobec mas v poriadku AUI interface. Ak testujes len s jednou ronjou na jednom kompe tak proste daj ten RX,TX modul prec a jednoducho spoj konektory RX a TX a pingaj. Ty mas ale ako pises dve ronje takze to iste odpoj tie RX, TX moduly a spoj kablom konektor RX jednej ronje s konektorom TX tej druhej (staci ti na to jednozilovy kabel), a skus to opingat. ak to nepojde ani takto tak mas vadu najskor uz v niektorom tom AUI interfaci. Cool
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: PostPosted: 22.10.2003 - 08:58 #4241
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Zdravim vsetkysch uspesných ludi ktorys dokoncili ronju v pohode. Nuz snaha bola ale to je vysetko. osobne si myslim ze ju mam spravenu pedantne ale asi preto mi nejde. ked posielam do nej pakety tvari sa ze ide ale vobec neblikne ani RX ani TX ledka. Zufalost je na mojej strane. Skusal som uz fakt skoro vsetko ale bez uspechu tie napatia co su tam vypisane mi teoreticky sedia ale fakt len teoreticky. Je tu niekto odvazny kto uz ma ronju zasebou ze by sa mi na to moje dielo pozrel a spravil vylucovaciu metodu kde ma vlasne chybu? Raz mi airborne hovoril ze ak mi to nepojde ze by sa mi na to pozrel ale on zmyzol akokeby zo sveta. ak sa niekto najde nech mi sem odpise alebo na moj mail : ert@orangemail.sk
Dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 30.10.2003 - 12:55 #4396
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Nuz vidim ze sa nikomu nechce s tym pohrat ale vobec sa necudujem je to makacka.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 30.10.2003 - 13:18 #4399
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Bohuzial neporadim ti, RONJU som ani nezacal stavat lebo doma na kolene to asi nemam velku sancu dotahnut do funkcneho stavu. Co sa tyka tvojho problemu s Ronjou, skus kontaktovat Airbornea o nom kolovali chyry ze dokaze zospajkovat Ronju za 20 min (akebo este menej ? ) Smile a par krat sa objavil aj na tomto fore.

PS: Ludia z Pardubic sa asi vyznaju, vid. link Very Happy

http://images.twibright.com/images/ronj ... 010151.JPG
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 17.11.2003 - 12:31 #4628
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

PREDAM RONJU RESP. CELU KOMPLETNU ELEKTRONIKU MOZNO FUNKCNU ALE MNE SA TO NEPODARILO ROZBEHAT : plechové škatulky komplet osadene 2x AUI, 2x RX, 2xTX.
ZA 5000SK
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Pistik
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 04.02.2004 - 19:07 #5813
Basic


Joined: Feb 04, 2004
Posts: 1

HEDYSO

My prave zaciname stavat Ronju 10mb TP verziu s integrovanou TX ledkou v interfejsi.
Zhaname uz iba cocky...nemas na predaj? naj 110mm a vacsie
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
hedyso
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 06.02.2004 - 08:29 #5839
Basic


Joined: Apr 17, 2003
Posts: 315

Pravdu povediac k šošovkám so sa vobec nedostal. takze nemam. ale keby si mi povedal kde najdem dobre prepracovanu schemu 10m TP verziu bol by som rad. ak mas neaky link daj vediet dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 09.02.2004 - 16:53 #5869
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

www.simandl.cz
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 09.02.2004 - 19:50 #5878
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
kolega rozmysla, ze postavi ronju, ale potreboval by na zaciatok vediet, ze ako je to financne narocne (jeden par)
dik
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
face
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 15.02.2004 - 22:43 #6020
Basic


Joined: Feb 18, 2003
Posts: 252
Location: Zvolen
no nazdar...

tak som sa rozhodol, ze to skusim postavit aj ja...
postavim ronju podla Clockovych stranok, zatial verziu s 90mm sosovkami...
klasicke Rx, Tx a AUI Forte... vsetky ceny uvadzam pre jeden spoj...

sosovky (teda lupy) som objednal v Dioptre, dal som si to poslat na dobierku
cenu odhadujem aj s postovnym do dakych 1.000,-SK

suciastky som si dal poslat z GM tiez na dobierku... cena by mala byt do 2.000,- SK
objednal som zaroven aj tie pocinovane krabicky na Rx a Tx (U-AH102)...

ostatne konstrukcne veci chcem zohnat po miestnych firmickach (kominovu ruru, zdery, profily...)

najviac sa obavam tej "rucnej" prace ale co uz, dako to hadam dopadne...

zatial nemam (a nedufam, ze mi poslu z GM) tie LED-ky, takze ich ak niekto ma navyse a su dostupne za rozumnu cenu, uvitam... ovsem iba typy HPWT-BD00-F4000 (alebo E4000)

vdaka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jmi
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 16.02.2004 - 00:54 #6028
Guru


Joined: Feb 19, 2003
Posts: 1133
Location: blizko Trencina
E4000 a BPW43 ma airbone, snad ti preda
len mi nevykup vsetky, aj ja od neho xcem Smile

sosovky dam asi priniest sestre z prahy z trhoviska, dufam ze dake najde

ja skusim miesto firmiciek pivnicu, som si takmer 100% isty, ze najdem vseko az na elektro a optiku Smile hehe
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 29.02.2004 - 21:59 #6299
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
face, kedy zacinas? a kedy to planujes dokoncit? helfol by som pri konzole(drziaku), material alebo ak treba daco pozvarat.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
face
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 08.03.2004 - 18:29 #6401
Basic


Joined: Feb 18, 2003
Posts: 252
Location: Zvolen
tak uz sa to zacalo...

lupy prisli na dobierku z Dioptry v pohode, len som ich musel nechat zaslat na firmu (inac by mi to neposlali... zeby nemali radi koncovych zakaznikov ?) kedze nemali 4 kusy pozadovanych RH90G, tak som k dvom kusom kupil ine 90mmm lupy (RB90G) este s pridavnou malou lupou v rukovati (za rovnaku cenu !!!)... div sa svete tie 90mm skla nie su rovnake...Sad nastastie som skusmo zistil, ze ohniskovu vzdialenost maju priblizne rovnaku... uffff...

kupil som dymove rury, vicka (dokonca nemali pozadovane mnozstvo, zax) a na sobotu som si zabezpecil jednu dielnicku u znameho... dobre som spravil, pretoze tento clovek ma zlate ruky.. ja sam by som sa s tym mordoval neviem ako dlho... rury su narezane, navrtane, spravili sme striesky a za necelych 6 hodin (prevazne prace mojho znameho) su na svete 4 takmer kompletne tubusy (chybaju mi iba U profily)...

vecer som sa doma mordoval s vlepovanim sosoviek do vyrezanych vicok... bleeee, prvy krat som robil zo silikonom a bolo to aj nalezite vidiet (podla navodu zevraj roztriet malickom, no ano ale kde ho taky tenky vziat ?)... sosovky som zasilikonoval aj tam, kde nebolo treba... ale nechal som to tak... dnes som za pomoci skalpela odstranoval nadbytocne roztecence od silikonu...

vcul sa uz veskere kovove casti cervenaju od zakladovej farby... vypada to super... aspon zatial...Smile

zajtra az napozajtra ocakavam zasielku z GM... minuly tyzden v piatok som si overil, ze vsetko je uz na sklade a ze mi to posielaju... samozrejme chybaju tie LED-ky takze ak toto niekto cita a ma navyse dva kusy, chcel by som poprosit o moznost odkupenia apon dvoch kusov... nechapem firmicky ako GM, ze nie su schopne tieto zabezpecit (aj ked balenie je 60ks)... sak hadam nie som jediny co po nich bazie na Slovensku...

mam uz zabezpecenu pajkovaciu stanicu Weller, takze dufam, ze do konca tyzdna budem mat zletovane a ozivene AUI interfaces... osciloskop daky na firme je (2x20 MHz aj ked analog staci)...

takze uz iba tie LEDs...

to popo: konzolu s drziakom dostal za ulohu dalsi kamarat, takze ak by on nepochodil, rad vyuzijem ponuknutu pomoc... myslim si ze som 100x lepsi elektronik ako strojar... vdaka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 08.03.2004 - 20:03 #6403
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Ahojte,
rad by som oznamil, ze som dokazal s pomocou par dalsich ludi na www.blava.net rozbehat TP interfejsy mezi sebou zatial bez pouzitia optiky. Ping medzi interfejsami pri 64B pingoch je 0.4ms a stratovost packetov pri flood pingoch okolo 0.004% s prenosovou rychlostou cca 8Mbit full duplex.

Robene boli na plosakoch objednanych z ciech podla Simandla (6 plosakov za cca 370CZk)(www.simandl.cz) (maju este stare casovanie, teda nie su opravene ako AUI Forte, ale je to TP interfejs a zatial funguju bez problemov)

Obrastek je tu: http://www.maco.sk/foto/ronja/
(pozorni si mozu vsimnut "blikajuce" ledky Smile)
Neskor tam snad bude viacej fotiek.

Momentlane sa pripravujeme na vyrobu trubic a TX a RX moulov co by _malo_ byt z jedoduchsie ako spravit interfejsy kedze tie funguju bez problemov. O tyzden sa idu este doladit osciloskopom na idealne hodnoty.

Rozpocet zatial vychadza na cca 3000 Sk za elektroniku (+-200Sk) a za drziaky este neviem. Cely prepoj by mal idealne vyjst tak podla mna okolo 5000-6000Sk + cca odhad okolo 40 hodin (ja som pajkovanie interfejsov zmakol asi za 15h cisteho casu, ale to som prvy krat robil s mikropajkov:)) na elektroniku a dokopy aj s testovanim a podobne tomu davam tak 100h cistej roboty.

Zostavam otvoreny na adrese maco@maco.sk na dalsie otazky a rady ak ma niekto zaujem (pripadne napiste sem do fora, ale nepozeram si ho casto . Wink )

BTW: Sosovky sa daju kupit za 69Sk v obchodoch "Vsetko do 100Sk" ci ako sa volaju - v Ba su minimalne tri. Su to UPLNE TIE ISTE sosovky ako v Prahe na trhovisku za 30CZk. Su to 90mm a zatial podla nasich odhadov a testov by mali s LEDkami z GME za 22.10Sk ziarit tak do 500-700metrov v idealnych podmienkach.

Pripravujem po dokonceni naseho prveho prepoja tutorial ako to vsetko zbastlit dokopy, lebo pri stavani som nasiel tolko skuliniek a zadrhelov, ktore som dlho riesil, ze by nemalo zmysel aby to kazdy opakoval Smile

PS: Na 10 LUGCONE (www.sklug.sk) budem prednasat o wireless komunitnych sietach a AJ O RONII, takze ak chcete nieco zaujimave vediet pridte do Ziliny Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
maco
Post subject: RE: Projekt RONJA  PostPosted: 24.03.2004 - 19:28 #6961
Basic


Joined: Feb 07, 2003
Posts: 136

Dnes 19:20 SEC som rozbehal TP verziu RONJE pre projekt www.blava.net. Elektronika je spravena kompletne, trubice su tiez spravene, jedine co chyba je drziak.

Krasny den

maco

maco@blava.net
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 7 of 16 < 1...45678910...16 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)