Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 04.06.2024 - 14:29


Encoder svideo/h264

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
nizzmo
Post subject: Encoder svideo/h264  PostPosted: 28.01.2014 - 20:44 #105755
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 29

Potrebujeme previesť svideo signál z lokálnej káblovky do nášho multicastu a všetky naše pokusy zatiaľ dopadli negatívne Sad.
Viete niekto pomôcť, prípadne poradiť? Je mi jedno, či HW alebo Soft riešenie. Vopred díky...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Encoder svideo/h264  PostPosted: 29.01.2014 - 09:19 #105758
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

analog ? dvb-t? dvb-c?

edit:

kukam ze v nazve je s-video..

myslim ze je velmi zly napad vyrabat z analogu digialny signal..kvalita bude viac nez zla... a profesionalne riesenie neviem ci vobec existuje.. okrem modulatorov z analogu do DVB-T ktory je mozne zmenit na IP ale je to drahsie ako brat signal zo satelitu...

cize myslim ze je to cele nezmysel...


ale aj by si to moc chcel nie je problem preniest celu kablovku po optike dalej... len potrebujes fyzicke vlakno...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nizzmo
Post subject: RE: Encoder svideo/h264  PostPosted: 29.01.2014 - 10:36 #105759
Basic


Joined: Nov 24, 2011
Posts: 29

Sorry, zle som to napísal. Mám v sieti IPTV multicast. Potrebujem ale do neho dostať ešte lokálne mestké vysielanie (lokálnu televíziu, 1 kanál), ktoré mi vie odovzdať s-video signál. Čiže preto potrebujem ten svideo signál encódovať do multicastu (v mojom prípade do UDP streamu). Proste zákazníci požadujú v TV balíku aj mestké vysielanie.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: Encoder svideo/h264  PostPosted: 29.01.2014 - 17:17 #105764
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

Na podobny ucel pouzivam Hauppauge WinTV PCI kartu, ktora ma hardwarovy MPEG encoder (presny typ uz nepamatam, ale viem ze to bolo trochu viac hladania a skusania, kym sme trafili kus s chipsetom ktory bez pod linuxom). K tomu mame spusteny ffmpeg, ktory prehadzuje data z tej karty do multicastu. Ffmpeg vydrzi bezat par dni, potom ho treba odstrelit a znovu nahodit, neviem preco, ale to je jedno, my tym mame len svoj interny dialkovy dohlad analogovej kablovky. Kazdopadne nam z toho lezie MPEG2, nie H264. Ale vykonovo to nepotreuje ziadny stroj, mam to na 733mhz masine, ktora popri tom robi plno inych veci a load je 0.02 .

Na H264 existovali nejake chipsety, ale bola to taka mizeria. Chipset ktory mal vyladeny software, sa prestal vyrabat a zariadenia sa nedali zohnat. Novy chipset ktoreho je vsade nadbytok, zas nema vyladeny linuxovy software... Wink Ale linuxaka uz taka situacia nezaskoci, to je standard Smile
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: Encoder svideo/h264  PostPosted: 29.01.2014 - 19:45 #105769
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

nebolo by rozumnejsie riesenie presvedcit niekoho v lokalnej tv stanici aby to odovzdali v digitale? snad to nenatacaju na analogove VHS kamery....


a riesenie ktore netreba resetovat ako ffmpeg (je to pravda tiez sme sa snim chvilku hrali) sa vola Vector tantrax a stoji cca 5000 Eur aj sprislusnou A/V enkodovacou kartou...

mam to na sieti a mozem iba chvalit... aj ked samozrejme to nepouzivam na analog

http://www.vector.com.pl/files/176/64/1 ... ax_eng.pdf
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)