Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 22:54


Porovnanie 12dB vsesmeroviek

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Robert
Post subject: Porovnanie 12dB vsesmeroviek  PostPosted: 11.08.2005 - 19:07 #21875
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
V sieti pouzivame dva druhy vsesmeroviek 12dBi - drahsie od Tajwanskeho vyrobcu a lacnejsie od ceskeho vyrobcu. Drahsie, tajwanske anteny posobia serioznejsim dojmom, maju solidnejsie vyriesene uchytenie. Doteraz som si myslel, ze aj elektricke parametre su cosi lepsie. Avsak skusenost s prevadzkou tychto anten zacina poukazovat na opak. Chcem sa spytat, ci niekto porovnaval tieto dva druhy anten a dospel k nejakym zaujimavym vysledkom.

Oba druhy anten su v ponuke napr. i4shop, http://www.i4shop.net/cz/iObchod/PriceList.asp?ca=1614
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porovnanie 12dB vsesmeroviek  PostPosted: 12.08.2005 - 11:23 #21891
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Ja pouzivam tu tajvansku, bohuzial ano mam aj jednu vsemerku ... rada pre teba ... vyhod vsesmerky nezahuluj prostredie a srpav si kvalitnejsie spoje.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Porovnanie 12dB vsesmeroviek  PostPosted: 12.08.2005 - 11:32 #21893
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
gyro: hmm tusim sa snazis o nieco co som volakedy davno praktikoval ja; bohuzial pri mnozstve klientov nahodile rozptylenych v priestore sa vsesmerkam velmi vyhnut neda bez toho aby ti rapidne nestupli naklady na zriadenie prenosovych bodov...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: RE: Porovnanie 12dB vsesmeroviek  PostPosted: 12.08.2005 - 11:33 #21894
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
ja chcem tu poondiatu vsemerku zahodit za psom, upgradujem spoje na 5 Ghz a co mi ostavaju zariadenicka porobim spoje bod bod pripadne sektory, inac stely su smerove anteny (akoze) ale su velmi vyhodne ako sektory a za priaznivu cenu.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Porovnanie 12dB vsesmeroviek  PostPosted: 12.08.2005 - 12:59 #21896
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › rada pre teba ... vyhod vsesmerky nezahuluj prostredie a srpav si kvalitnejsie spoje.

Sietujem hlavne vo vidieckom prostredi, som tam prakticky sam a po dedinach mam zatial velmi malo klientov - sektory su naprosta zbytocnost.

V mestecku, kde mam viac klientov, mi uz vsesmer dodychava, tak to idem prehadzovat na sektory - vid moje ostatne prispevky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Porovnanie 12dB vsesmeroviek  PostPosted: 12.08.2005 - 17:10 #21902
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Ta 12dB "taiwanska" vsesmerka (aka neonka:D) je pekne naprd, home made omni podla navodu z inetu ma daleko lepsi zisk ... ak kvalitnu vsesmerku tak potom tuto:

http://asm.inshop.cz/inshop/scripts/det ... emID=60090

mame tu jeden kus a funguje uplne super aj na vzdialenejsich klientov, papierovo ma len 9dB no funguje lepsie ako 12dB a rozhodne to nie je tym ze klienti su moc blizko a vsesmerka ich nevykryva ...

ps for gyro: tuto antenu ma holden
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)