Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:58


Signal cez LES

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
190Rk0
18 Post subject: Signal cez LES  PostPosted: 12.06.2004 - 14:47 #9614
Basic


Joined: Máj 03, 2004
Posts: 19
Location: Nitra
uznavam, ze cacinam byt mojim nekonciacim problemom otravny, ale sam si fakt neviem pomoct....
rozhodol som sa dnes "zatraktivnit" moj prispevok zopar obrazkami, ilustrujucimi moju stuation....
takto vyzera moj stoziar, na nasej stvorbytovke::
http://igorko.k6.sk/documents/wifi/01cely_stoziar.jpg

a tu je pohlad zo spodu na moje AP schovane v skatuli vhodnej do mikrovlnky + cerstvo namontovana antenka Flat ::
http://igorko.k6.sk/documents/wifi/02zospodu.jpg

tu je pohlad na AP, na ktore sa pripajam zpoza mojho AP
http://igorko.k6.sk/documents/wifi/03spozaAP.jpg
doteraz som fachcil z pribaleneho dipoliku k wx-1590 schovanej v tej skatulke.a tu zacina aj moj 1. problem.... ale to az ked vam ukazem pohlad zpoza novucickej Flatky::
http://igorko.k6.sk/documents/wifi/04spozaflat.jpg
myslim, ze tu mam vyhlad o nieoc horsi - viac ceciny v ceste....
ono, to AP je v strede boriny - asi 150- 200m odtialto...
kym som fachcil z tej pribalenej antenky, signal bol mizerny a mal som vkuse vypadky, ale dalo sa zit - niekedy to bezalo aj 10min v pohode....

ibaze ja som si kupil drahu flatku a teraz som v riti, lebo signal nemam uz skoro vobec... teraz kazdych 10min na chvilu connectne a dost...

ibaze problewm moze byt aj inde.... ja som totz setril a miesto 1m nizkoutlmoveho kabla a trtkania sa s montovanim Nkonektorov som si kupil rovno 5m pigtail, a kedze 5m je naozaj vela, tak som ho zmotal zavesil na stoziar takto:::
http://igorko.k6.sk/documents/wifi/05zmotanica.jpg
ja si len pametam, ze u tatka v robote to dost vadilo, ked som zmotal koax na siete, moze to vadit aj v tomto pripade????

lidi, poradte mi, som uz fakt zufali... AP mam, co by som kamenom dohodil, ale signal, cim sa viac snazim, tym horsi....
okrem ineho, ja si to neviem zmerat presne, lebo nemam ziaden notebook a kartu, iba wx-1590, ktora howno vie Sad.....

dakujem...


Last edited by 190Rk0 on 14.06.2004 - 22:17; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 12.06.2004 - 17:46 #9615
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
Na tych fotkach to nie je dost dobre vidiet ale zda sa mi ze tam na antene nemas ziadnu izolaciu konektora proti vode ... je to tak alebo zle vidim ? Ak tam nic nemas tak to rozober, vysus fenom, zloz a poriadne zalej slikonom a uvidis ze signal budes mat lepsi Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 12.06.2004 - 18:33 #9616
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
a skrat si pigtail. ak je to ten z RG85 tak si ho sprav z lepsieho kabla.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 12.06.2004 - 18:51 #9617
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
1. jedna z dolezitych moznosti WX1590tok kvoli ktorej som sa uz volakedy davno rozhodol pre ich pouzitie je to, ze ich mozem capnut hned k antene a okrem bezneho kratkeho pigtailu (24 al. 30 cm) k nemu nemusim mat ziaden dalsi antenny kabel ktory by robil na ceste neaky utlm. Nechapem preto preco tu krabicku s radiom proste nedas k antene tak, aby si tam mal minimum koaxialneho kabla, a to nehovorim este o tom hroznom zmotanom klbe Very Happy

2. mozno mas prave ten problem ze nemas priamu viditelnost a pri prevadzke cez rozne odrazy je lepsie mat sice slabsiu antenu ale s vacsim rozptylom, takto chytas mozno len zlomok signalu z toho co si chytal predtym...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nitranetko
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 12.06.2004 - 20:24 #9618
Basic


Joined: Máj 08, 2004
Posts: 10

Igor - rad by som ta upozornil ze to, co momentalne vystrajas ta vyjde mozno viac penazi ako keby si si tu instalaciu nechal vykonat od nasich technikov. V cene instalacie ktoru ti nasa firma vykona je totizto zapocitany veskery material, instalacne krabice s potrebnym krytim a pod... No najma je ta instalacia vykonana podla platnych STN a mas k nej zabezpeceny zarucny servis, takze problemy so stratami paketov medzi tebou a accesspointom nemusis riesit verejne, ale v pripade ze je chyba v nekvalitnom spojeni medzi AP a klientom ti ich zdarma vyriesia nasi technici a navrhnu najvhodnejsie riesenie. Navyse - svojim sucasnym konanim nielenze zneprijemnujes svoj sucasny stav, ohrozujes vlastnu bezpecnost (krabica od listkoveho cesta alebo zakvasu urcite nie je urcena k instalacii zariadenia pripojeneho na 230V v externych podmienkach na streche) ale mozes ovplyvnovat aj ostatnych nasich klientov rozlicnymi interferenciami, rusenim a pod... Rad by som ta priatelsky upozornil, aby si svoju klientsku stranu zveril do ruk ludi, ktori v danej oblasti pracuju, alebo ju vykonal sam podla platnych STN. V opacnom pripade budeme nuteni z nasej strany pristupit k ukonceniu zmluvneho vztahu medzi nami, nakolko tvoja instalacia nesplna poziadavky kladene na instalovanie radiovych zariadeni, ani platne normy STN. Dakujem
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 12.06.2004 - 20:46 #9619
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
to 190Rk0: no 5m rg58 je teda dost vela v tvojom pripade. ako mas napajany WX1590? 220V? ak ano tak si to prerob na PoE a vyhnes sa vyssie zmienenym problemom s STN (nizkonapetova kabelaz moze byt ulozena aj volne).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: poznamky  PostPosted: 12.06.2004 - 20:46 #9620
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

thread presuvam do zumpy

-> blby nic nehovoriaci nazov
-> obrazky, na ktore sa da odkazovat aj linkom
-> zla kategoria
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: Re: poznamky  PostPosted: 12.06.2004 - 20:56 #9621
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
mgx wrote: ›thread presuvam do zumpy

-> blby nic nehovoriaci nazov
-> obrazky, na ktore sa da odkazovat aj linkom
-> zla kategoria


nazov: aspon zaujal
obrazky: suhlasim
kategoria: co tak posunut to do spravnej kategorie a nie o zumpy ?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
190Rk0
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 13.06.2004 - 16:07 #9638
Basic


Joined: Máj 03, 2004
Posts: 19
Location: Nitra
stab_ - moc krat ti dakujem za to,ze si sa mal zastal.... btw, keby sa na mna floppy nevysral, mal by som PoE, ale teraz nemam.... pravda je sak taka, ze ja tade nateham 220, ale len nejakych 10V (nepametam si, aky je tam adapter, lebo som v prahe, ale na http://www.d-com.sk by to mohlo byt).
mgx>>> mam pocit, ze vsetky moje prispevky boli presunute do zumpy, ale sak to je jedno Wink - nexem aby bol v zumpe, preto mozem zmenit co povies, aby si ho presunul niekam inam.... od nazvu cez obrazky Wink. myslim, ze vsetci tu mate dosti rychle pripojenie, dial-upisti sem moc nechodia (aj ked teraz som dial o dkamosa z prahy a ide to rychlo), preto tie obrazky az tak neprekazaju... ak chces, aby som nahodil len linky, povedz a nahodim....
nitranetko - je to paradoxne, ze obaja pouzivame zdrobneliny, ja som igorko... mno... aha, ty si sa vsetko musel tiez raz naucit...
myslim, ze vase CSAT by tu nebomohli, pretoze maju (teraz nevyhodny) maly vyzarovaci uhol a ani srnky netusia, ako to cez ten les ide, ale nemusi priamo....
btw: vy predsa montujete radia tiez von... co najblizsie anteny.... ibaze to mate v trocha drahsej skatulke (neni nahodou z hagard-hal??)
ta moja je zaizolovana - svedsi o tom aj to, ze od kedy ste mi (ty?) povedali IP do telefonu som cez to radio pripojeny a odvtedy presla nejedna prietrz mracien...
co mam s tym robit, aby ste boli spokojnejsi??? len mi nepovedze, ze zacvakat 2 500 za riadnu instalaciu, vreckove mam 100/mes a setril som dost dlho, aj tak som uz vyskocil z rozpoctu, som dieta, nie dospelak....

tak a posledna vec.... ked sa v utorok vratim domov, zavolam kamarata (tiez klienta nitranetu), odmontujem antenu, zapojim do notebooku a pomeriam signal.....


Last edited by 190Rk0 on 22.06.2004 - 14:48; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 15.06.2004 - 11:37 #9668
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

zmena nazvu -> PRIPOJENIE cez LES, kategoria -> ANTENY alebo TROUBLESHOOTING -> dal som anteny
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
nitranetko
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 15.06.2004 - 13:11 #9671
Basic


Joined: Máj 08, 2004
Posts: 10

My tie STNky nevymyslame. Ale kazdopadne nieco na tych normach bude. Krabice od jogurtov a inych pochutin urcite nie su vhodne na toto pouzitie. A 5metrov kabla k radiu tiez neposkytuje zaruky kvalitneho konektu... Ostatne invektivy nekomentujem, nakolko som ich uz vysvetloval v predchadzajucich prispevkoch ( v skratke - nikoho k vyuzitiu nasich sluzieb pri instalacii nenutime, ale zaruku na to v tomto pripade rozhodne nedavame....)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
floppy
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 16.06.2004 - 19:21 #9675
Basic


Joined: Mar 03, 2003
Posts: 423
Location: Nitra
2 nitranetko: Vy hlavne nepouzivajte nehomologizovane 40dB a viac dB vyrobene, resp. poskladane 2.4GHz anteny z roznych MMDS sit a satelitnych parabol (180cm) a pobodne ako som mal moznost vidiet napr. v Drazovciach a zopar foto so zoomom z nemenovanych objektov v NR. Neprospieva to. Viem, ze aj my mame muchy zasa v inych instalaciach, ale toto je brutal, ked NETSTUMBLEROM v Drazovaciach chytam z Boriny AP "muhehehe" aspom vtedy sa tak volalo v plusovych hodnotach. Konkretne +3 az +4 dB. Podotykam, ze je to cca. 7-9km, nemam zmerane presne.. tipujem iba podla auta a na ostatne AP, ktore som tam chytal mi vyskocil sum az na -60, -57dB. Btw.. clovek pripojeny v Drazovciach sa este chvalil tym, ze ma radio stale na plny vykon. Predpokladam, ze toto tiez nesplna normy.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
nitranetko
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 16.06.2004 - 21:48 #9678
Basic


Joined: Máj 08, 2004
Posts: 10

Muhehehe? Shocked Very Happy
Z boriny? Shocked Very Happy

asi tolko
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 16.06.2004 - 22:41 #9683
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
No jo, ale to ze som v zime na jednej vyssej budove v BA chytil taketo nieco:
MAC..........................ESSID.......kanal..signal
00:02:2D:60:9C:5C..nitranet1......1......-91
asi nebude celkom ok... Very Happy Very Happy Very Happy
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
190Rk0
Post subject: RE: Signal cez LES  PostPosted: 16.06.2004 - 23:40 #9689
Basic


Joined: Máj 03, 2004
Posts: 19
Location: Nitra
fuuuu... pozream, ze nitranetko to schytava.... by som sa ho azda aj mohol zastat - ono, sak o nitranete sa vo vsebecnosti vie, ze nitru ozaruje, ze s az houby pecu, ale BA???? to vazne silne kafe....
skoda len, ze ja ten signal 200m od vysielacu na borine chytit poriadne nemozem.......
a naj problem je, ze neviem nikoho zohnat v nr s notebookom ( to by sa este mozno aj dalo) a s wifi kartou, aby som si omeral signal a nasmeroval antenku.....
nitranetko>>> neboj, neboj.... ja ziadnu garanciu od vas nechcem... sam som si to spravil, ucim sa na vlastnych chybach, budem rad, ak ma vzdy spravne usmernite... chcem sa naucit pracovat s wifi a zo dna na den to fakt nejde (ani z tyzdna na tyzden).. len prosim, skor, ako mi zrusite zmluvu ma vzdy poproste, aby som to dal do poriadku, lebo ja nemam zatial zaujem s vami zmluvu rusit Very Happy.
fuuuuuuuuu.. uz je to dlhe......
mno... posledna vec, mozem si to takto nechat??nezrusite ma??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)