Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 01:35


Pyramidal horn

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Author Message
gyro
Post subject: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 12:19 #20768
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
nikde nemam home made antenu, a keby som som ju aj mal tak mam papier nato ze ju mozem pouzivat, pisal som ze experimentujem a nie pouzivam.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
JAKLA
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 12:30 #20769
Basic


Joined: Jún 06, 2005
Posts: 15

Skutocnost je taka ze toto je nelicencovane pasmo a aj ceny koncových zariadení tomu zodpovedajú.
Pravidla sa porusuju všade a stále, nemyslim len WiFi. Pánom ISP odporúčam dáke licencované pásmo pre profesionálne použitie a bude po probleme. Ved sa to vráti (finančne) nie? Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
si
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 12:41 #20770
Majster


Joined: Jan 12, 2003
Posts: 4250
Location: /dev/null
JAKLA: pri cenach co za net platia zakaznici je problem aby sa to vobec vratilo aj ked sa pouzije bezlicencne pasmo...
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
JAKLA
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 13:03 #20771
Basic


Joined: Jún 06, 2005
Posts: 15

JJ konkurencia tlačí ceny dole (ak nemáte kartel Mr. Green ).
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 13:05 #20773
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
aj ked mmas nejaku dohodu s konkurenciou tak sa ti za par mesiacov objavi dalsia. alebo si zacnu ludia viac zdielat ADSL
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 23:34 #20807
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

to gyro: OKI mozno mas pravdu...(mozno prave toto ja ta prva mudra vec) ale ja tu nenamietam sam... cital som tu spustu clankov a threadov... ked tu "vrchnost" (myslim tym ludi ktory maju aspon 400 posts) ---nadavaju na to ze sa pouzivaju domace anteny...tak co teraz riesis...???
pre mna pokial sa nenechadzas niekde v blizkosti...tak pre mna, na streche aj griluj... ---ale ver ze keby byvam pri tebe tak ta udam ako prvy---bez rozdielov!!!

navrhujem kompromis... taketo thredy by mali byt "zaheslovane"--ochranene...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rcp
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 18.06.2005 - 09:18 #20818
Basic


Joined: Feb 10, 2004
Posts: 392
Location: Krásno nad Kysucou
Quote: › navrhujem kompromis... taketo thredy by mali byt "zaheslovane"--ochranene...


Mam ine riesenie. Co keby ludia, ktorym tieto temy vadia, jednoduch tieto temy necitali? Mal by si s tym velky problem?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 18.06.2005 - 12:00 #20827
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

rcp:
velmy pochybujem ze si si precital cely tento thread...
--- lebo VOBEC ale VOBEC nechapes... podstate... ---tu nejde o to ze ja to tu vidim a rozculuje ma to--v podstate mna to nerozculuje...
poviem ti to tak pomerne "po lopate": zibnuty sused sa pripoji na skfree.net --- precita si to tu... a rozhodne sa zhotovit si vlastnu antenu...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 18.06.2005 - 12:50 #20834
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Dlhsie som to tu nesledoval, nakolko som bol prec - ale z tejto debaty mam taky pocit, ze si tu seriete do vlastnej huby a snazite sa tvarit ake je to h..no dobre. Medziinym sa tu v inych threadoch objavili poziadavky na zverejnenie navodu ako zhotovit WiFi rusicku - tak to uz je trosku silna kava a neviem skutocne co to ma spolocne s poskytovanim a rozvijanim internetu - ci uz komercne alebo nekomercne. Nebranim sa experimentovaniu - jasne - clovek sa na tom vela uci. Svojim experimentovanim by ale nemal poskodzovat - myselne alebo neumyselne prevadzku inych sieti. Tymto sa hlboko ospravedlnujem uldom, ktorych sa moje prispevky dotkli - nemali za ciel nikoho brzdit vo vyvoji - pokial sa skutocne jedna o vyvoj. Moje slova boli namierene NAJMA proti takym "providerom" ktori v snahe ziskania maximalneho osohu pre seba idu svojou cestou aj za cenu umyselneho rusenia a poskodzovania inych tras a spojov - bez ohladu ci sa jedna o home-made anteny s vysokym ziskom, alebo sa jedna o inde spominane rusicky.

No a na zaver - vyrok predchadzajuceho recnika:
Skutocnost je taka ze toto je nelicencovane pasmo a aj ceny koncových zariadení tomu zodpovedajú.
Pravidla sa porusuju všade a stále, nemyslim len WiFi. Pánom ISP odporúčam dáke licencované pásmo pre profesionálne použitie a bude po probleme. Ved sa to vráti (finančne) nie?


Tento komentar myslim hovori presne o tom - o com to tu cele je. To ze predpisy sa porusuju vsade?... dost smiesny alibizmus. Ked si to povie kazdy, tak sa skutocne predpisy porusovat budu - a skoncime niekde v stave ktory sa da nazvat ako anarchia. V skratke sa horeuvedene tvrdenie da chapat asi aj takto - ludia, nebrante nam pouzivat pochybny hardware, ved ked sa Vam to zacne zosierat, prisposobte sa radsej vy ostatni - a nas nechajte napokoji. Kupte si radsej vy drahsie free alebo profi radia - ved vy na to mate.

Clovek ktory to pisal je tiez zrejme typom cloveka s vysokou davkou ohladuplnosti a zmyslu pre zodpovednost. Mozno do casu, ked sa niekto nezacne naburavat do jeho siete.

Miso
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stab_
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 18.06.2005 - 13:31 #20837
Guru


Joined: Dec 22, 2003
Posts: 1101
Location: Košice
doma vyrobene anteny:
osobne nemam nic proti domacky vyrobenej antene. Musi bbyt vsak spravena poriadne a musi to byt vhodny typ. Dobre spravena plechovka ma iekedy lepsie charakteristiky ako "profi (kupena)" antena. 1/4 CzFree bezi na doma robenych antenach. Na doma rbenu antenu mozes vydat aj vyhlasenie o zhode (treba uviest konstrukcne podklady a vzorce)

porusovanie pravidiel: zijeme na slovensku a preto musime dodrziavat slovenske zakony a normy. komu sa nepaci 20dBm limit na 2.4 GHz nech sa odstahuje do USA. to ze si niekto postavi nekomercny bod pre 2-3 kamaratov, ho este neospravedlnuje zasierat cele pasmo. Osobne by som takym ludom rozbil drzku. To ze panom ISP tu doporucujete licencne pasmo je smiesne. Mam riesit poslednu milu ku zakaznikovi v licencnom pasme? zaplati si to, ked nechce platit viac ako 350 sk mesacne? A este jedna vec, o ISP (nemyslim partizanov s ADSL linkou) ma TU prehlad. Ak pride kontrola tak v prvom rade buzeruje zaregistrovanych ISP. Ukaz potvrdenia, zmluvy, doklady (pred 2 rokmi ese aj licenciu), dodrzuj povolene vykony. A exoti s 200mW ap + 26dB antenami si mozu kludne zit, pretoze o nich nema skoro nikto sajnu (neplatia dane, poplatky atd.)
Ostava mi len dufat, ze TU coskoro vycisti eter od takych kvaziproviderov.

Asi je najvyssi cas znova precistit forum.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 4 of 4 < 1234
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)