Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 23:38


Pyramidal horn

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Author Message
Mich(at)l
Post subject: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:30 #20731
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

dobre... ked budem mat cas tak sa na to urcite mrknem...---aspon o co by sme sa mohli "opriet"...
resp. spojit sa s niekym s TUSR...ako by to chceli riesit... a tak...
ozvem sa...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
mastel
Post subject: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:35 #20732
Basic


Joined: Jún 13, 2005
Posts: 19
Location: PN
Chalani sorry. Vyplakavat tu ze je zahnusene pasmo Vam nepomoze! Skutocnost je taka, ze uz v dnesnej dobe je prilis vela radii a este bude aj pribudat. Aj keby vseci mali certifikovane anteny, tak pasmo bude stale zahnusene lebo je tu toho moc. A ked vam toto nevyhovuuje, tak su tu este pasma na ktore je licencia.....

Howk!!

PS. Na taketo debaty ste si mali zalozit novy topic.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:42 #20733
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

Ber ze kolko je amaterov... aj ich pribuda vzdy viac a viac! A na pasme nieje bordel! Lebo sa o to staraju...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: Re: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:44 #20734
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

mastel wrote: ›Chalani sorry. Vyplakavat tu ze je zahnusene pasmo Vam nepomoze! Skutocnost je taka, ze uz v dnesnej dobe je prilis vela radii a este bude aj pribudat. Aj keby vseci mali certifikovane anteny, tak pasmo bude stale zahnusene lebo je tu toho moc. A ked vam toto nevyhovuuje, tak su tu este pasma na ktore je licencia.....

Howk!!

PS. Na taketo debaty ste si mali zalozit novy topic.


re: PS--- a na co aj tak verim ze coskoro to pojde do zumpy.

my vu nevyplakavame... mi sa prave znazime nieco vymysliet...lebo aj ked radii je stale viac...tak aj bordelu je stale viac... chcelo by to aspon nejaku disciplinu... tak ked som raz napr. na 5 tak preco sa mi tam musi votriet dalsich 5 ludi...ked ostatne kanali su volne...???--ale im sa paci prave ten kde som ja...--tu ide o to!!!!
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:45 #20735
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Ten vylev mal byt zhruba o tom, ze existuje vo svete vela upravenych veci ktore funguju a vyzeraju lepsie ako certifikovane. Hold - napriek tomu to nie je mozne a nikto sa kvoli tomu nebije do prs.

Pokial chces realizovat vyskum, vyvoj a testovanie v tejto oblasti - myslim ze na to existuju laboratoria a ustavy v ktorych sa taketo vyskumy realizuju. Myslim ze vyvoj anten na datove prenosy urcite nie je cinnost vhodna na testovanie v terene - v tom istom terene v ktorom prebieha ostra prevadzka inych subjektov. O tvojich schopnostiach skladat anteny typu JoyLine nepochynujem - len ktovie ci o tom nepochynuje aj telekomunikacny urad. Mozno kvoli takym ako si ty si to ostatni oficialni provideri odnasaju rozlicnymi meraniami a podozreniami zo strany TuSR. Domaceho usera - ktoreho ja nazyvam "kutil" neskontroluje nikto - a to ma na tom s prepacenim serie.

Ad: Zvysok diskutujuceho plena:
Jasne ze nie je mozne zastavit rozmach 2,4GHz zariadeni. Ani nemam zaujem sa o to snazit. Napomaha to vzniku kvalitneho konkurencneho prostredia a koniec koncov - je dobre ze clovek ma moznost si vybrat.

Mrzi ma na tom to ze je tu vela slovenskych podnikavcov, ktori si za svojimi splnenymi snami a vidinou vysokeho zisku zo zdielanej DSL linky idu doslova cez mrtvoly. Tymi mrtvolami mam na mysli - plne plechove paraboly, upravene ziarice a snahy vyzmykat z low-cost radia a antennej supravy maximum. Za kazdu cenu! Bez ohladu na to ze toto pasmo tu uz pred nimi niekto vyuzival - investoval do neho mnozstvo financii, casu inych nakladov.

Dnes staci jeden magorko, ktory si kupi, pripadne vyrobi antenku, v hlave si zrata naklady na vybudovanie kompletneho APcka na 5000 SKK, zakupi - pripadne ukradne linku niekomu inemu a - hor sa podnikat v oblasti IT...

Na zaver snad citacia z telekomunikacneho uradu - vseobecne povolenie VPR01/2001:
Zariadenia prevádzkované na základe tohto povolenia nemajú právo na ochranu pred rušením inými zariadeniami oprávnenými pracovať na uvedených frekvenciách. Prípadné rušenie musia riešiť prevádzkovatelia vzájomnou dohodou. Pokiaľ k dohode nedôjde, odstrániť rušenie na svoje náklady je povinný ten, kto zariadenie zriadil neskôr.

Najma tu poslednu vetu by si mali precitat vsetci hore spomenuti podnikavci
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:50 #20736
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

Ale ako to dokazes, ze si tam bol prvy?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:51 #20737
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

Jednoducho - dokonca aj pri kazdej kontrole TuSR je zapis o datume zaciatku prevadzky.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:53 #20738
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

Kde som zacinal, som bol sam v etery, teraz je ich cca 20! To ich mozem napomenut? Myslis ze to pomoze?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 21:59 #20741
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

tak mozno ale myslis ze k userkom chodia kontroly...(ku kazdemu) ---tazko = on moze aj tak povedat ze tam bol skor ako ty...hmmm??
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Miso
Post subject: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 22:02 #20742
Basic


Joined: Jún 26, 2003
Posts: 270

slovo proti slovu - datum proti datumu...
Primarny problem nevidim v tom, kolko APciek a sieti tu existuje, ani v tom ci si niekto spravi doma zdielany net po dome cez WiFi. K zapojeniu sa do tejto diskusie ma vyprovokavala kontrola z TuSR pred 2 tyzdnami. Preklepli nas nakomplet - po stranke legislativnej - papierovacky, povolenia, certifikaty, vyhlasenia o zhode atd... ale tiez po stranke technickej - nahliadli do konfiguracie, kanal, vykon, antena. Taketo kontroly mame kazdy mesiac - permanently.

A paradox?
Asi 300 metrov od nas je na dome sikovne umiestnena plna parabolka zo satelitu s home-made ziaricom. Pokial clovek nevie ze tam ta antena je - nema sancu si ju vsimnut. Chlapik si nou posiela internet cez mesto... Takeho si neskontroluje nikto?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
divad
Post subject: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 22:11 #20745
Basic


Joined: Jún 15, 2005
Posts: 129

Kolko mate klientov,ze kvam chodia kontrolovat tak casto?
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Mich(at)l
Post subject: RE: Re: Pyramidal horn  PostPosted: 16.06.2005 - 22:59 #20747
Basic


Joined: Júl 24, 2004
Posts: 240

slovo proti slovu - datum proti datumu...

hmm ale aky datum??? ked jeho este nikto neprisiel skontrolovat????
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 00:00 #20751
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
Mich(at)l divad ... a iní prestante sa hrať na veľkých providerov ktorí sa doma nudia a nemaju nič lepšie na práci ako písať offtopic! od michala som v zivote nevidel inteligentne riesenie problemu a teraz zacal dodrbavat, tiez vyrabam domace anteny a experimentujem, inak len tazko nieco dosiahnes, ked ste taki velki provideri a zda sa vam 30 tisic mesacne vela tak preco poskytujete net cez trapne WiFi ? to pre rpofesionalov nie je urcene, tak tu uz prestane vyskakovat!
Tento topic bol zalozeny na riesenie neicoho uplne ineho ako ste tu zacali rozoberat.

HOWK !!!
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
gyro
Post subject: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 00:03 #20753
Majster


Joined: Okt 22, 2003
Posts: 3321
Location: Banská Bystrica - Rudlová
TO ESINO1 cital si moj prispevok ?, pozri si tu knizku, je velmi dobra, draha ale stoji zato.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Pyramidal horn  PostPosted: 17.06.2005 - 11:06 #20765
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
gyro ty vyrabas home made anteny? nevadi ti ze pritom porusujes pravidla? preco nepouzivas aj zosilovace? tie su sice tiez zakazane ale ved to neva nie?
co sa tyka mmds sit...silne pochybujem ze s california ziaricom ma mmds antena lepsiu vyzarovaciu chrakteristiku ako original csat. dokonca viem ze s pouzitim mmds sa zvysi dosah bocnych a zadnych lalokov a tym sa znizi "smerovost" anteny. inymi slovami svoje okolie budete zarusovat coraz viacej. a ak si to nahodou nahodou niekto nevsimol rozdiel medzi wifi a csat je vo vzdialenosti rebrovania a v jeho rozlozeni (napr hustejsie rebrovanie v okoli ziarica...hm naco tam tak asi bude ze?;o)).
skuste si niekto niekedy omerat kde vsade chytite signal z csat a signal z mmds a v akej sile. samozrejme metrove mmds sito vyziari toho do okolia viac ako mensie csatove.
a nie ste prvy koho napadlo robit si doma anteny...kedze mam blizky konktakt na firmu systemabc (kto pozna vie naco sa orientuju) uz davno ma napadlo "skladat" anteny s californiami + mmds sita. ale nerobim to a preco som uz dufam vysvetlil
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 3 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)