Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 15.06.2024 - 22:43


Vyroba strbinovej vsesmerovky

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Author Message
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 13.02.2004 - 09:24 #5964
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Danko veru prehovoril si ma. Idem robiť 32 slotovú štrbinovku - všesmerovku (2X16) a do pondelku by mala byť hotová.

Tie tvoje stránky som si ešte raz pozrel a našiel som tam návody na 8x8 a 16x16(široké štrbiny). Je tam veľkosť štrbín a vzdialenosť od osy. Presne toto som potreboval. Takže VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM toto som hľadal už asi 5 dní. Takže vyskúšam tento druh antény a keď bude hotová dám ju zmerať , koľko má dB. Samozrejme že dám vedieť ako to dopadlo.

Vyrobil som aj iné antény(Quad,Bigquad,Treell,Trell-dvojča-22dB.)
Ale výsledky boli slabé. Ani zďaleka sa nemôžu rovnať štrbinovke!
Najlepší a najstabilnejší signál.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
dano
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 13.02.2004 - 15:41 #5973
Basic


Joined: Dec 17, 2003
Posts: 21

Ok Driver, tak drzim palce. Ja som dostal pred chvilou tie vyfrezovane a zavarene "rury", tak aspon mam co cez vikend robit. Dufam, ze ta za tu antenu nezatvoria Surprised). Ked to budem mat hotove skusim to otestovat a aspon priblizne zmerat vyz. diagram.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kongo
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 13.02.2004 - 16:08 #5974
Basic


Joined: Jún 02, 2003
Posts: 167

Driver, mozes sa mi pleas ozvat na mail kongo@szm.sk ?? rad by som s tebou pokecal ohladom madunic. dik
 
 View user's profile Send private message ICQ Number 
Reply with quote Back to top
dano
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 14.02.2004 - 16:46 #6005
Basic


Joined: Dec 17, 2003
Posts: 21

Ok takze antena je na 90% hotova, otestovana a funguje ako som predpokladal perfektne. Ak to niekoho zaujima, fotky som hodil docasne na stranku : http://www.qsl.net/om1ats/ftp/strbinovka/index.htm
Ked bude hotova na 100% skusim ju aspon priblizne pomerat a porovnat s inymi antenami.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 16.02.2004 - 07:25 #6032
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Pozeral som tu tvoju stranku Dano a je to pekne spravená anténa.No a som zvedavý keď bude na 100% ako ju popíšeš. Budem čakať!

Ja tu moju 2x16 budem mať dnes hotovú - teda dúfam. Potom určite napíšem ako funguje.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 19.02.2004 - 07:32 #6108
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Nazdar!

tu 32 Slotovú anténu(2X16) mám už skoro hotovú.Aj som ju dal do prevádzky ale ma trochu sklamala. Robil som to podľa návodu a snažil som sa dodržať presnosť. No zatiaľ ide slabšie ako 8slotová sektorovka.(možno som odflákol sondu.Skúsim ju spraviť lepšiu!)
Mimochodom by som chcel vedieť aká veľká by tam mala byť keď mam rozmery 100X40cmm. - UW100 profil KNAUF.Jediné čo ma potešilo je, že je to naozaj všesmerová.Keď som ju otáčal dookola stále bol približne rovnaký signál!Keď najdem chybu tak dám vedieť.
Až niekto má tušáka prečo to robí (zatiaľ slabý výkon) napíšte!

Vďaka čavte!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 19.02.2004 - 08:58 #6112
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Danko všimol som si že máš ako ziarič použitý drot priemer 3mm dlzka 31mm.- na všesmerovku s veľk.štrb. sa nedáva sonda?(malý lievik - aspon tak to vyzerá)
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 20.02.2004 - 14:24 #6153
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
včera som našiel chybu na všesmerovke čo som robil(2X16).Keď so sondu dal od vlnovodu 20,3mm.Signál sa upravil teda zlepšil na uroveň štrbinovej sektorovky cca15dB.Vyskúšam sa ešte s tou sondou pohrať či to nevylepším. Ale mohol by mi niekto povedať aka veľká tam má isť sonda a koľko by mala byť od vlnovodu.

Mimochodom keď sme dali štrbinovu sektorovku oproti štrbinovej všesmerovky na cca 500metrov tak nam ukázal 80% signál.

No skusim s toho viac vyžmíkať! Mr. Green
Čavte!
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 24.02.2004 - 09:38 #6231
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Vie niekto ako sa robia na štrbinovke "uši"
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
popo
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 24.02.2004 - 10:02 #6232
Ucen


Joined: Aug 20, 2003
Posts: 598
Location: Zvolen
Driver, to bola sila signalu ci kvalita signalu 80 %? rozmyslam ci strbinovky nie su vhodnejsie v zarusenom prostredii, oproti omni antenam. Driver, co su to usi?
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 24.02.2004 - 12:13 #6236
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Popo mala by to byť sila signálu lebo kvalitu mi ukazuje Full.
A to iste mi ukazuje aj na AP.(Ale je pravda že sa tie % menia.)

Len chcem vedieť keď vymením cca 15db. antenu za cca 19dB. či to bude aj vydiť že je to veľký alebo len malý rozdiel. Lebo máme aj Wlan adap. EDIMAX 7126 s programom tuším sa volá RTL a ten nam ukazuje kvalitu signálu a aj silu signálu. a keď som vymenil 8slotovú štrbinovku za 32slotovú všesmerovú štrbinovku tak sa ten o trošička zosilnil signál! A ta 32slotka by mala mať ževraj 19dB.

A o tých ušiach je písané na http://strizkov.wz.cz/sterbinovka/
ževraj by to malo vylepšiť anténu. ale nikde som nenašiel žiadne návody,fofo,atď...
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 26.02.2004 - 07:41 #6267
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Nazdar nazdar.

Ta 32 slotova(2X16) anténa je zmerana na 90%. Este prebiehaju nejake testy ale zdá sa ze ma 15 až 16dB! Mam okolo toho nejaké nejasnosti ale uz som sa skontaktoval s "Vlada-strizkov" a slubil ze mi pomoze. Potom sa ozvem!
cavte cavte
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bc
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 28.02.2004 - 16:56 #6286
Basic


Joined: Feb 28, 2004
Posts: 3

qčšťrqščtrťš
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
bc
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 28.02.2004 - 17:01 #6287
Basic


Joined: Feb 28, 2004
Posts: 3

Ahoj chcem sa pripojit ku komrčnému poskytovatelovi mikrovlnného internetu no má drahé antény , nevie mi niekto poradit akú anténu použit a kolko to stojí , alebo ako si ju zhotovit.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Driver
Post subject: RE: Vyroba strbinovej vsesmerovky  PostPosted: 01.03.2004 - 08:22 #6304
Basic


Joined: Feb 11, 2004
Posts: 157
Location: okr. HC a PN
Ahoj,
zalezi v akej vzdialenosti je ten poskytovatel a kolko mas financnych
prostriedkov. Ak malo tak bude najlepsie si antenu vyrobit. ked sa pozres hore tak tam najdes stranku na vyrobu strbin. sektorovky ktora funguje velmi dobre alebo dalsia stranka: www.simandl.cz/stranky/czfreenet/anteny/antennas.htm
mujweb.cz/www/aantena/
atd.. (skus pohladat)
alebo parabola + plechovica (pre dosah cca 4km a viac)

a ked mas viac fin. prostriedkov tak si mozes kupit napr. www.wifishop.sk
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 2 of 4 < 1234 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)