Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 04.06.2024 - 04:22


LTE

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Author Message
kotol
Post subject: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 20:01 #105565
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

niak je tu okolo toho ticho.. az sa bojim ze kazdy radsej mlci akoby si to nikto nepripustal ze to spustia...

ja osobne ocakavm odliv minimalne dedinkacov na nanostejsnach... ale mozne je ze nas to polozi vsetkych ked si ludia nebudu chciet platit dva porovnatelne internety...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 20:19 #105566
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Kotol na zaklade coho tu vyvolavas taku paniku? To si vazne myslis ze ludom staci 10Giga mesacne?
Ludia chcu net za 10e neobmedzeny...nic ine ich nezaujima...napriek masivnym kampaniam vsetkych velkych, ludia na nanostationoch pribudaju.....
takze skus vysvetlit dovod preco by sa malo stat to co hovoris?


Last edited by rado3105 on 09.01.2014 - 20:33; edited 1 time in total
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
misohero
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 20:27 #105567
Basic


Joined: Jan 21, 2005
Posts: 180
Location: Bratislava
presne tak robis zbytocnu paniku. skusal si uz niekedy mobilny internet pocas spicky na dedine? ani google neotvori.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 20:44 #105568
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

ak tam bude FUP bude to OK... lenze 4 hrac na trhu moze s FUPom zamiesat karty..

ja osobne by som az tak kludny nebol.. aj ked co sa stym da urobit?

mozno jedine dopadovu studiu co sa stane ked odide tolko a tolko zakaznikov...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
kotol
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 20:53 #105569
Guru


Joined: Júl 14, 2005
Posts: 1591

pridam zaujimavu cast jedneho clanku :

While it’s unlikely that fixed-line broadband networks could be replaced entirely, the move to LTE could make sense for home users who aren’t data hungry. This is already happening in Japan, where LTE subscriptions are eating away at the fiber-to-the-homes market (FTTH), forcing local telecommunications to cut their prices by a third. In Europe it’s likely that LTE will also take a bite of the FTTH market for a similar reason, as people realize that they can use LTE to do most of their online activity on a single contrac
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 21:22 #105570
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Ludia maju pri telefonate k nam v 80% rovnake otazky ktore zneju nasledovne:

- Internet je neobmedzený?
- Je to bez viazanosti?
- Kolko stoji zriadenie?
- mesačny poplatok?

Odpovedzte si....a porovnajte s LTE. Navyše pozname ako funguju mobilne služby teraz....garancia 100% nedostupnosti. Rolling Eyes
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 21:35 #105571
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
otazku na rychlost ti nedavaju? u nas je hned prva... a ocakavaju odpoved minimalne 100mbit
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
jurkoo
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 09.01.2014 - 21:54 #105573
Basic


Joined: Aug 30, 2011
Posts: 248

presne ako hovori midnight, ludia na dedine sa pytaju otazky, ktore napisal. s tym rozdielom, ze viazanost su ochotni akceptovat, ak im niekto znamy potvrdi, ze net od nas funguje dobre.
pytaju sa samozrejme aj na rychlost, ale zvacsa len taki, ktori o tom nemaju paru a pytaju sa zaroven ci im to bude stacit na skype, youtube a podobne.

LTE by som sa na dedinach nebal, skor v mestach to moze mierne zamiesat karty, ale myslim, ze len u wifickarov. swan sa aj tak zo zaciatku bude sustredit primarne na mesta.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 10.01.2014 - 10:36 #105575
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Otázka rýchlosti zaujíma cca 40% klientov. Ostatok nemá ani páru o tom čo znamenajú jednotlivé hodnoty. To je proste fakt....

Už cca rok robíme štatistiku týchto dát...a výsledky sú také, ako som tu prezentoval. IT gramotnosť obyvateľstva je pomerne malá (preto majú mobilné internety ala oranžový/ružový celkom úspech).

Druhá vec je, že u nás robíme 80% vidiek.

Podstatné je aby Vám tie prípojky vôbec chodili! To ludi zaujima viac ako to, či dostanu 5 mega alebo 10. Niektorí si zoberú 8 Mbps paušál len preto....proste z princípu, že chcú drahší internet a vobec to nepouzivaju.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
neos
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 10.01.2014 - 10:59 #105576
Ucen


Joined: Aug 09, 2004
Posts: 753

Porovnajte si, kolko Mhz LTE maju prideleni mobilni operatori a kolko mame k dizpozicii my na 5Ghz. Najme teda pouzitelne pasmo na dedinach. Ja konkretne mam vsetko a konkurencia tiez vsetko, neprekryvame sa, kazdy ma svoje obce. Okrem toho, mobilne sluzby su stale dojna krava, takze v pomere cena/objem dat/kolisanie rychlosti to zatial nieje konkurencie schopne. Ako som pisal skor, horsie je napr. dotovanie DSL z vynosov mobilov, co fakticky znizuje cenovu latku za fixny internet. Aj tak to cele smeruje do <>..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
midnight_man
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 10.01.2014 - 11:50 #105577
Majster


Joined: Feb 14, 2011
Posts: 2544

Neos teraz je to len ze kto z koho Smile ako dlho vydrzia dotovat DSLka a ako dlho vydržíme my na trhu. Takže nerobte paniku, hlava hore.... Chce to poriadnu reklamu a vydržíme Wink
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 10.01.2014 - 14:00 #105578
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
mne odisiel klient z 12Mbit pripojenia, s dostupnostou viac ako 99,9 percent za cele tri roky. sam priznal ze s kvalitou a stabilitou bol u nas viac nez spokojny... ale zlakal ich swan so svojou "optickou" mega pripojkou a nepomohlo ani ked som mu navrhol ze mu to navysim a pridam voip ci telku v cene naviac...

a ked sa niekto novy hlasi prva otazka je ci je to na optike...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
pedro4444
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 13.05.2014 - 07:15 #106462
Ucen


Joined: Júl 15, 2011
Posts: 769

pekne spojenie sil...
http://mobilmania.azet.sk/clanok/95606/ ... oj-uz-bezi
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 13.05.2014 - 12:07 #106463
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

pokrok je pravidelne aj v 5GHz za tym je tiez silna lobby....a velki nikdy nebudu konkurovat lokalnym dlhodobo...aby boli v zisku...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Chalan
Post subject: RE: LTE  PostPosted: 13.05.2014 - 12:31 #106464
Majster


Joined: Máj 12, 2004
Posts: 4579
Location: Bratislava
nebudme naivni... stale dufame ze sa nieco zmeni a pritom idu ceny netu stale dole aj u tych najvacsich... casy kedy stal net u velkych 2-3xtolko co u nas su uz davno prec a nikdy sa nevratia, s tym som sa uz zmieril aj ja... lepsie nebude, bodka...
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
Page 1 of 2 12 >
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)