Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 16.06.2024 - 03:34


Dlhy kabel na 5-6 GHz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
Robert
Post subject: Dlhy kabel na 5-6 GHz  PostPosted: 04.05.2005 - 10:27 #19264
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Pred dvomi dnami doslo ku kradezi vsetkych Tsunami na telekomunikacnom stoziari, ktory pouzivame. GTS ukradli 3 Tsunami, mne ukradli jedine Tsunami, na ktory som sa konecne zmohol. GTS bola nutena okamzite obnovit cely retrans. Ja nemam za co a navyse je tu riziko, ze cela kradez sa zopakuje. Zabezpeceniu ako rozne IP kamery, pohybove snimace a pod. neverim. Zlodej moze byt nafotografovany, dokonca aj eventualne chyteny, ale stale to nezarucuje navratenie zariadeni.

Pokial mam nadalej zotrvat na tejto inac velmi vyhodnej lokalite, nevidim inu moznost ako zariadenia presunut do kontajnera. Avsak anteny su dost vysoko, takze potrebna dlzka kabla je cca 20m. Moja otazka je, ci je realne kupit kabel, ktory by mal unosny utlm aj pri takejto dlzke, pripadne pouzit cosi ako vlnovod. Je mi jasne, ze investicia bude musiet byt cosi vyssia, ale stale to vyjde menej ako strata v pripade kradeze. Zvyseny utlm by bolo mozne ciastocne kompenzovat antenami s vyssim ziskom. Spoj doteraz bezal na 24dBi antenach, avsak bolo by tam mozne dat az 33dBi anteny.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
mgx
Post subject: Dlhy kabel na 5-6 GHz  PostPosted: 04.05.2005 - 10:44 #19265
Guru


Joined: Dec 27, 2002
Posts: 1505

doporucujem nainstalovat kabel BELDEN H4000 (utlm do 6GHz cca 0.6db/m) + k tomu atheros s 400mW. Potom hadam nebudes musiet ani menit anteny.

mgx
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Robert
Post subject: RE: Dlhy kabel na 5-6 GHz  PostPosted: 04.05.2005 - 10:51 #19268
Majster


Joined: Okt 19, 2003
Posts: 2339
Location: Bratislava
Quote: › doporucujem nainstalovat kabel BELDEN H4000 (utlm do 6GHz cca 0.6db/m)

To mi pri 20m dava utlm 12db. Uvazujem nad LMR-400 alebo LMR-600, kde by som sa dostal na 7,5, resp. 5dB. Otazkou zostava, kde taky kabel vyhodne kupit.

Spoj ma dlzku 13km, takze utlm nechcem velmi zvysovat.

Keby mi fungoval WRAP + StarOS + Atheros 400mW, tak to by som este riskol a dal na stoziar. Myslim, ze zlodeji isli specialne po Tsunami (a asi by boli brali aj Trango) ako po extremne predrazenych vyrobkoch. Opovrhli dokonca aj Breezenet-mi, no pritom zobrali trafaky, switch, a pod.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
fleg
Post subject: RE: Dlhy kabel na 5-6 GHz  PostPosted: 04.05.2005 - 13:38 #19271
Majster


Joined: Feb 05, 2003
Posts: 2686
Location: Topolcany
teraz treba odsledovat kto tu bude lacno ponukat tsunami;o).
(obcas sa budim v noci a premyslam co by som robil keby sa nieco podobne stalo mne....aj ked ja uvazujem skor o blesku ktory by mi znicil 2 routre 4 anteny + 4 karty a uz by som to nerozchodil;o((()
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website ICQ Number 
Reply with quote Back to top
roman1
Post subject: Dlhy kabel na 5-6 GHz  PostPosted: 19.05.2005 - 12:18 #19631
Basic


Joined: Máj 19, 2005
Posts: 4

Ahoj Robert,

o predavanych kradnutych Tsunami v ZA neviem, ale ak chces, ponuknem Ti najlepsiu cenu za nove. Potrebujes SU, alebo RSU ?
Inak dlzku vf kabla najlepsie obides DC injectorom. Spytaj sa technikov z GTS, ti pouzivaju len taketo riesenie.
Roman
roma@szm.sk
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
eXplorer
Post subject: Re: Dlhy kabel na 5-6 GHz  PostPosted: 19.05.2005 - 14:40 #19635
Majster


Joined: Feb 25, 2003
Posts: 2606
Location: BA,BB
roman1 wrote: ›Ahoj Robert,

o predavanych kradnutych Tsunami v ZA neviem, ale ak chces, ponuknem Ti najlepsiu cenu za nove. Potrebujes SU, alebo RSU ?
Inak dlzku vf kabla najlepsie obides DC injectorom. Spytaj sa technikov z GTS, ti pouzivaju len taketo riesenie.
Roman
roma@szm.sk


DC injektor mu nepomoze, on prave nechce dat tie TSUNAMI spat na stoziar ale do technologickeho kontajnera...

Quote: › Pokial mam nadalej zotrvat na tejto inac velmi vyhodnej lokalite, nevidim inu moznost ako zariadenia presunut do kontajnera. Avsak anteny su dost vysoko, takze potrebna dlzka kabla je cca 20m. Moja otazka je, ci je realne kupit kabel, ktory by mal unosny utlm aj pri takejto dlzke, pripadne pouzit cosi ako vlnovod.


Inac ked mas take dobre ceny, posli mi PMkom cenu PROXIM BSU aj RSU.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)