Prihlásiť sa Odoslať Novinky :: FAQ :: Rozšírené vyhľadávanie :: Napísali o nás :: Ankety
Main Menu
· Home
· 
· FAQ
· 
· Diskusia
· 











Main Menu
· Domov

Moduly
· AvantGo
· Downloads
· FAQ
· News
· Recommend Us
· Reviews
· Search
· Sections
· Stats
· Topics
· Top List
· Web Links
· Forum

Jazyk
Výber jazykovej mutácie:



The time now is 04.06.2024 - 04:13


2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz

Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Author Message
rado3105
Post subject: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 13:07 #106423
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluzieb.
Viaceri z vas to tu evidentne takto riesia. Vlastne az teraz som sa myslienkami dostal k tymto uvaham. Pravdepodobne ta jedna sro, ktora by bola urcena na kupu tovaru - bola by platcom dph by predaval tej druhej co poskytuje sluzby lacnejsie ako kupi zariadenia...cim by jej bola vracana 20% dan. Ta dalsia sro(kedze v nasom pripade dotujeme zariadenia) by bol zisk len na predaji sluzieb....
len v pripade tej druhej(neplatca dph) rozmyslam, ze ako sa dostat na minimalnu platbu dane na konci...kedze prijmy budem mat vyssie ako naklady. Sice nieco vykrije ta licencia..... rozmyslal som kupit auto na naklady a taktiez dat do nakladov opravu auta a naftu.....
popripade ako to riesite?

Ak by mal niekto pocit ze sa vyhybam plateniu: mam plat, z neho mesacne mi ide 400Eur a viac na prizivnikov + 20% co zaplatim dan za tovar ktory bezne kupujem. Cize nejakych 600eur z vyplaty davam na prizivnictvo a darmozracov a politicke spiny. Ked ratam sro, tak kupujem tovar, z neho davam hned 20% statu, dalsie velke polozky idu na konci roka po rozuctovani(cize mesacne dokopy aj s firmou je to vyse 1000eur co platim vypalne statu). Cize do statu nieco odvadzam, myslim ze dostatok...a menej zo statu beriem ako davam...cize v tejto oblasti nemmam pocit prizivnictva (za co sa v minulosti sedilo). (to len tak na okraj:))

PS: U nas su pre podnikatelov a sro najvacsie odvody v EU, v takom anglicku uctovnictvo si robia ludia sami (kedze je omnoho jednoduchsie a stat ma uctovne softwari online pristupne zadarmo), odvody rocne su par libier pri tisicovych cistych prijmoch....

U nas si prizivnici zvykli nepracovat a vyuzivat pracujucich(ci uz v podobe invalidok, socialok, vdovskych, sirotskych)....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 13:33 #106424
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

v prvom rade nemozes predavat zariadenia lacnejsie nez si ich nakupil, ani ziaden iny tovar ci sluzbu. Urob to tak ze jedna firma (platca dph) bude majitelom siete a druha (neplatca dph) bude na tejto sieti poskytovat sluzby koncovym uzivatelom za co bude platit prvej firme (platcovi dph) poplatok za vyuzivanie siete.

Dan z prijmu si musis optimalizovat inym sposobom.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 13:40 #106425
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Takze vlastne ten majitel platca dph bude kupovat zariadenia a vlastnist siet a tym padom kedze zariadenia nepredava bude dostavat navratky dane (20% z ceny kupeneho tovaru?)

a priklady optimalizacie?
napada ma aj to sidlo v uk, co by nebol problem a co sa tyka odvodov a byrokracie tam su stotinove oproti nasim....(ale v eu su aj ine danove raje: napr. holandsko, kde je vacsina nasich vyscanych podnikatelov vratane panov z JandT...)
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
edusko
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 14:03 #106426
Guru


Joined: Aug 14, 2008
Posts: 1149

tak to ma poriesene asi vacsina z nas ale ked budes mat nadmerne odpocty urcite rataj aj s navstevou
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
stehnoo
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 14:24 #106427
Basic


Joined: Aug 05, 2011
Posts: 79

snaz sa drzat DPH nad nulou, budes mat pokoj a tym padom aj vytiahnes nejake peniaze z druhej firmy (neplatca dph) a tak si tam znizis danovy zaklad.
 
 View user's profile Send private message  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 14:49 #106428
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

pri akom prijme rocne ma vyznam isto do toho?
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
airbilly
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 14:58 #106429
Guru


Joined: Mar 13, 2005
Posts: 1867
Location: Nitra
rado3105 wrote: ›pri akom prijme rocne ma vyznam isto do toho?

Nejde tu len o prijem. Ja ked som sa rozhodoval o pozastaveni zivnosti(odvtedy ju uz znova mam) tak som si rozpisal na jednu stranu prijmy, na druhu vydavky. Tie rozdelis na tie z DPH a na tie bez. Tieto musis potom efektivne rozdelit na srocky. Cize naklady kde je DPH das tam kde si platca, tie bez DPH zase tam kde niesi.
Riesit vsak takuto temu na verejnom fore asi nieje velmi vhodne.
 
 View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger ICQ Number 
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 15:10 #106430
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

praveze to ma vyznam pomoct ostatnym malym, ktori popri tomto makaju inde a odvadzaju...a velki maju sidla v danovych rajoch ti do rozpoctu neprispeju ani 5 korun a este rozkradli to co sa vybudovalo z nasich penazi...(vid. telekom). Navyse firmy ako BlackRock, The Vanguard, The fidelity radia velkmy firmam ako Google ake diery su v jednotlivych statoch a ako sa daju okradnut o peniaze..a vysledok je ze tieto firmy do rozpoctu statov odvadzaju max 0,5% zisku....ked to nikoho netrapi...preco by mal niekoho trapit maly janko mrkvicka z horneho kelcova...
takze nevidim dovod nediskutovat o tom verejne.....
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
pixall
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 05.05.2014 - 18:41 #106433
Majster


Joined: Okt 21, 2003
Posts: 4247

stara ludova mudrost hovori, ze co je dovoleno bohovi, nie je dovoleno volovi..

a k teme chcem len pripomenut, ze:

1) oddelenie poskytovania siete od sluzieb je legitimna vec, pri vacsich podnikoch je dokonca statom vynucovana.. tento trend je v energetike uz niekolko rokov (rozdelenie byvalych elekrarni a plynarni na obchod=sluzby a distribuciu=siet)... aj v telekomunikaciach cim dalej tym castejsi (velkoobchodny prenajom sieti, virtualni operatori), kazdopadne kazda z tychto firiem musi podnikat za ucelom zisku..

2) danovnik moze do nakladov zahrnut iba vydavky ucelne vyuzite na dosiahnutie alebo udrzanie prijmov
http://hnporadna.hnonline.sk/poradca-15 ... vok-527885
teda ak firma prevadzkujuca siet nakupuje zariadenia a dava si ich do nakladov, musi v suvislosti s tymito zariadeniami resp sietou aj poberat prijmy (trzby) - ci uz prenajom siete, prenajom zariadeni, alebo ina forma... alebo ak prijmy v suvislosti s tym nema, tak tie zariadenia nemoze do nakladov zahrnut..
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
rado3105
Post subject: RE: 2 SROcky - jedna na nakup tovaru, druha na poskytovanie sluz  PostPosted: 07.05.2014 - 01:20 #106448
Majster


Joined: Júl 11, 2008
Posts: 2311

Kto ma záujem riešiť podobne situáciu, napíšte PM.
 
 View user's profile Send private message Visit poster's website  
Reply with quote Back to top
Display posts from previous:     
All times are GMT
Post new topic Reply to topic
View previous topic Printable version Log in to check your private messages View next topic
 
Jump to:  

Powered by PNphpBB2 © 2003-2005 The PNphpBB Group
Credits

(C) SKFree 2002-2010: Powered by POSTNUKE. Môžete prebera? naše správy vo formáte XML(RSS)